Header bg

GRAFICKÉ SLUŽBY

GRAFICKÉ NÁVRHY | PRINTOVÁ REKLAMA | BILBORDY | POLEPY AUT

OFSETOVÁ, DIGITÁLNA A VEĽKOPLOŠNÁ TLAČ

PRODUKTOVÁ FOTOGRAFIA | WEB DIZAJN | INTERNETOVÁ REKLAMA 

Ceny za tlač už čoskoro!

Na tomto mieste nájdete priemerné ceny za grafické návrhy, aj vybrané ceny za tlač. Zistíte aká je cena za billboard, dozviete sa koľko by stál polep firemného automobilu, ako funguje a koľko stojí reklama na internete a mnoho ďalších informácií. A nezabudnite občas skontrolovať Akciové balíčky kvôli výhodným zľavám.

 


 

 

Návrh loga, značky, logotyp, dizajn manuál, vytvorenie firemnej identity

 

Séria produktových značiek PegasPOS Fm     Séria produktových značiek PegasPOS reštaurácia    Séria produktových značiek PegasPOS obchod    Séria produktových značiek PegasPOS softvér
Táto séria produktových značiek Pegas sa na našom trhu používa už niekoľko rokov 

Grafický návrh loga alebo značky: od 250 do 1200 EUR

Logo, správnejšie logotyp je vizuálnym vyjadrením filozofie vašej firmy. Malo by odrážať jej hodnoty a ciele. Dôležitú úlohu pri tom zohrávajú typ písma, grafické znázornenie a samozrejme farby, ktoré prenášajú emócie a symbolizujú vlastnosti. Značka je synonymom obchodných a výrobných firiem, preniká do športu, umenia, politiky aj charity. Cena za grafický návrh značky alebo logotypu závisí od náročnosti a spôsobu použitia.

 

Návrh loga pre Cowgirl     Návrh loga pre rodinný podnik

A tieto dva logotypy boli napríklad navrhované pre americký trh

Vytvorenie základného logo manuálu: od 200 do 450 EUR

Obsahom je základná špecifikácia korporátnych farieb a písiem, inverzné a čiernobiele varianty, použitie na farebných podkladoch, ochranná zóna, minimálna veľkosť a zakázané použitie.

 

Dizajnmanuál PCE Dizajnmanuál Geoexperts Dizajnmanuál Geopartners

K návrhu kompletnej identity dostanete dizajn manuál v tlačenej forme alebo na DVD nosiči

Základný dizajn manuál alebo Kompletná firemná identita: od 500 do 1500 EUR

Rozsah a cena dizajn manuálu závisí od potrieb zákazníka. V základnej verzii obsahuje grafické návrhy a definovanie použitia pre vizitky, hlavičkové papiere, obálky, zakladače (foldre A4), podľa požiadavky klienta to môžu byť tlačivá, návody, technické správy, obaly na CD a DVD nosiče a ďalšie prvky, ktoré spolu vytvárajú ucelený a jednotný vizuálny prejav, ktorým firma bude pôsobiť navonok - na zákazníka, napríklad polep automobilu, reklamné predmety, tričká, čapice, reklamné tabule, billboardy, ale aj inzeráty v novinách a časopisoch alebo reklamné bannery na internete a pod.

 


 

Navrhnem pre vás atraktívne reklamné letáky, prospekty, brožúry a zabezpečím ich kvalitnú tlač

Grafický návrh, spracovanie a tlač firemných prezentačných a reklamných materiálov, akciových letákov a prospektov, skladaných letákov, brožúr a katalógov. Navrhnem a zrealizujem vaše prospekty a propagačné alebo reklamné materiály, ktoré použijete na prezentáciu vašej firmy, služieb a produktov pred klientom.

 

Séria letákov POLICE - lopta       Séria letákov POLICE - šatka      Séria letákov POLICE - šperk      Séria letákov POLICE - darčeky
Ak treba, pracujem s klientovym layoutom v zmysle dodaného dizajn manuálu ako v prípade tejto série pre módnu značku POLICE

 


 

Tlačené marketingové materiály sú často predmetom prvého kontaktu s budúcim klientom. Nepodceňujte ich prípravu ani vyhotovenie, možno už nikdy nedostanete druhú šancu napraviť zlý prvý dojem. Investujte do kvalitných fotografií, ktoré sú základom profesionálneho reklamného materiálu. Upútať pozornosť budúceho klienta v množstve kvalitných konkurenčných letákov, brožúrok a iných propagačných materiálov dnes vôbec nie je ľahké.

 

Kvalitné fotografie od profesionálnych fotografov získate: od 15 EUR/ks

Široký výber exkluzívnych fotografií zo svetoznámych fotobánk pre vaše marketingové materiály. Cena štandardnej licencie na použitie fotografie závisí od jej veľkosti (rozlíšenia) a obľúbenosti na trhu, teda počtu stiahnutí.

Logo Yuri-arcurs photography Logo Fotolia Logo Depositphotos Logo Dreamstime Logo Shutterstock

 


 

Priemerné ceny za grafické návrhy a tlač letákov, firemných a reklamných prospektov, brožúr a katalógov

 

Grafický návrh pozvánky alebo letáku do formátu A5: od 90 EUR

Malé formáty podľa vášho výberu, pozvánky, novoročenky, pohľadnice, rôzne kartičky, kupóny, darčekové poukážky alebo reklamné letáčiky, najčastejšie veľkosť A6 alebo A5, obľúbený je aj formát, ktorý môžete vložiť do obálky DL.
Ceny sú za tlač zobrazenej pozvánky, rozmer 1/3 A4 (201 x 99 mm), papier 150 g. Ďalšie ceny sú za tlač obojstranného letáku formátu A5 (148 × 210 mm) na papier 150 g. K dispozícii sú samozrejme aj iné rozmery a gramáž papiera, ako aj jeho povrchové úpravy, napríklad lakovanie a laminácia. Cenovú kalkuláciu na iné počty alebo špecifikácie získate na vyžiadanie.
Pozvánka pre poľovnícke združenie_1 Pozvánka pre poľovnícke združenie_2 Pozvánka pre poľovnícke združenie_3
Pre menšie počty kusov využite digitálnu tlač, avšak pri vyšších množstvách je cena ofsetovej tlače výrazne výhodnejšia

 

Ceny za tlač

Cenovú kalkuláciu na iné počty alebo špecifikácie ako sú uvedené môžete získať na vyžiadanie. Papier 150 g, obojstranná tlač. Ceny sú bez DPH.

Ceny za tlač Pozvánok 1/3 A4

digitál: 100 ks.....30 €
digitál: 250 ks.....80 €
digitál: 500 ks....135 €
ofset: 1000 ks.....170 €
ofset: 2000 ks.....185 €
ofset: 5000 ks.....215 €
ofset: 10000 ks....260 €

Ceny za tlač Letákov A5

digitál: 100 ks.....40 €
digitál: 250 ks....100 €
digitál: 500 ks....165 €
ofset: 1000 ks.....180 €
ofset: 2000 ks.....195 €
ofset: 5000 ks.....235 €
ofset: 10000 ks....300 €

 


 

Grafické návrhy produktových a reklamných letákov, prospektov a plagátov do veľkosti A1: od 150 EUR

 

Leták A4 je asi najpoužívanejší printový formát. S obľubou sa využíva na reklamné ponuky, akciové a zľavové letáky alebo dátové listy a prospekty, ktoré môžete napríklad vkladať do svojich firemných foldrov/zakladačov a urobiť tak pre klienta prezentáciu len z tej časti vášho firemného portfólia, o ktorú prejavuje záujem. Technické listy alebo produktové letáky sú zamerané viac na popis vlastností výrobku, naopak propagačné a reklamné materiály sú oveľa atraktívnejšie a musia upútať kombináciou kvalitných obrázkov produktov, prípadne danej témy s výrazným titulkom, ktorý by mal ponúkať nejakú výhodu alebo bonus. Ak je to vhodné, na konci letáku by nemal chýbať motivačný záver, napríklad: "Len do vypredania zásob". Uvedomte si, že čitateľ sa na väčšinu tlačených propagačných materiálov pozerá približne len jeden a pol sekundy.

Ceny za tlač Letákov A4
obojstranný, 150 g

digitál: 100 ks.....81 €
digitál: 250 ks....105 €
ofset: 500 ks......175 €
ofset: 1000 ks.....195 €
ofset: 2000 ks.....220 €
ofset: 5000 ks.....300 €
ofset: 10000 ks....425 €

Letáky A4, séria technických listov Letáky A4, séria technických listov, zadná strana

V prípade produktových listov sa môže zadná strana využiť na popis technickej špecifikácie výrobku

 


 

Grafický návrh na 4-stranový leták A4 alebo A5: od 250 EUR

Skladané letáky, ktoré vznikajú zložením formátu A3 alebo a A4 na polovicu. Riešenie vhodné napríklad na akciové letáky. Ak je do akciových letákov potrebné nafotiť produkty, treba ku grafickému návrhu pripočítať aj náklady za aranžovanie, nasvecovanie, samotné fotenie, retušovanie, prípadne ďalšie grafické práce. Najmä väčší klienti majú na reklamné letáky svoje vlastné grafické vizuály spravidla zhotovené významnou reklamnou agentúrou, ktoré ale z ekonomických dôvodov často dávajú realizovať menším firmám alebo jednotlivcom. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že pravidelné zľavové akcie mali pri dobrej ponuke tovarov takmer vždy veľmi dobrú odozvu u zákazníkov a letáky boli nimi vždy očakávané a sledované. Samozrejme si treba zabezpečiť kvalitnú a adresnú distribúciu letákov do schránok a k tomu dobrý systém kontroly.

4-stranový akciový leták A4, drogerie

Pravidelný akciový leták vyrábaný pre jeden z drogistických reťazcov, s ktorým som mal možnosť v minulosti dlhodobo spolupracovať

 


 

Grafické návrhy na skladané letáky tri-fold alebo z-fold: od 250 EUR

Kto by nepoznal tri-fold (tzv. rukáv) alebo z-fold (leporelo), všadeprítomný leták skladačku, ktorý vzniká zložením papiera napríklad formátu A4 na tretiny. Dva lomy rozdelia formát na 3 bloky na oboch stranách, čo je výborné riešenie, ak potrebujete svoju prezentáciu výraznejšie rozčleniť a naplniť ju väčším množstvom informácií. Samozrejme aj tu platí, zainvestujte pár euro navyše za kvalitné fotografie, vaša investícia sa vám vráti viacnásobne.

Tri-fold Smartprinter Skladaný leták Smartprinter

 

Ak potrebujete propagovať napríklad svoj penzión alebo vlastné produkty, v takom prípade neváhajte a oslovte profesionálneho fotografa vo vašom okolí

 


 

Grafický návrh reprezentačného firemného prospektu A4, 4-strany: od 250 EUR

Firemný prospekt musí vašu firmu naozaj reprezentovať. Toto je práve ten typ materiálu, ktorý bude na obchodnom stretnutí držať v rukách váš potenciálny klient, zatiaľ čo vy budete prezentovať svoju firmu. Návrhy firemných prospektov majú mať čistý a jednoduchý vzhľad. Ich úlohou je zrozumiteľne a s prehľadom poskytnúť informáciu o vašej firme a ponúkaných službách. Použité písmo, farby a celková grafická úprava by mali korešpondovať s vizuálnym štýlom vašej firmy. Investujte do dobrých fotografií, vyplatí sa to. Kvalitné fotografie vás odlíšia od iných firiem a sú investíciou do vašej budúcnosti. Elegantný prospekt v podobe štvorstranovej brožúry z 300 g papiera vám výborne poslúži aj ako jednoduchý folder, do ktorého môžete vložiť pripravenú zmluvu, či cenovú ponuku.

Prospekt A4, 300 g, 4 strany
Vybrané ceny za tlač:

digitál: 50 ks...000 €
ofset: 100 ks...000 €
ofset: 500 ks...000 €
ofset: 1000 ks...000 €
ofset: 3000 ks...000 €
Firemný prospekt A4

Na firemný prospekt odporúčam použiť minimálne 300 gramový papier, vážnosť a eleganciu dodá pridaný lak

 


 

Grafický návrh brožúry alebo katalógu, 8 a viac stranového: od 60 EUR/stranu

Napríklad 24-stranový katalóg vašich referenčných zákaziek alebo produktov, formát A4, obálka 300 g, vnútro 150 g s väzbou V1 môžete mať vytlačený už za 1,48 EUR/ks. Cena za grafické práce sa môže vzhľadom k vyššiemu počtu strán znížiť.

Ceny za tlač brožúry, katalógu A4, 24 strán

Papier 150 g, obálka 300 g, väzba V1.
Ďalšie ceny na vyžiadanie.
Ceny sú bez DPH.

Plnofarebná ofsetová tlač

  250 ks....1170 €
  500 ks....1280 €
1000 ks....1470 €

Katalóg alebo brožúra, väzba V1

Obálka 300 g s lamináciou a vnútorné strany so 150 gramovým papierom s lakom za príplatok dodajú propagačnej brožúre skutočne exkluzívny vzhľad

 


 

Grafický návrh na firemný folder na propagačné materiály A4: od 90 do 250 EUR

Zakladač, či folder alebo ak chcete známy obal so záložkami je praktická firemná tlačovina, ktorá vám poslúži ako ideálne riešenie ak chcete skompletizovať svoju firemnú prezentáciu, alebo naopak zaradiť len vybrané prospekty, produktové listy, vložiť katalóg služieb, výrobkov alebo cenník. Váš firemný zakladač, sám o sebe ponúka priestor na umiestnenie propagačných materiálov o vašej spoločnosti. Môže byť potlačený jedno alebo aj obojstranne. Kvôli zvýšenej odolnosti a zvýšeniu atraktivity vzhľadu odporúčam povrchovú úpravu laminovaním, minimálne lakovaním, ktoré sú za príplatok.

Ceny za tlač foldrov

Folder s výsekom z existujúcej formy, papier 300g. Ďalšie ceny na vyžiadanie. Ceny sú bez DPH.

Jednostranná tlač a výsek

  200 ks....250 €
  500 ks....290 €
1000 ks....375 €

Obojstranná tlač a výsek

  200 ks....415 €
  500 ks....470 €
1000 ks....570 €

Firemný folder A4 otvorený Firemný folder A4 na reklamné prospekty Folder A4 vektor

S firemným foldrom, do ktorého vložíte dokumenty, propagačné letáky, cenníky alebo ponukové listy, samozrejme všetko vo vašich korporátnych farbách, na svojich budúcich klientov určite zanecháte na stretnutí dojem.

Momentálne je v ponuke 14 typov foldrov a možno vás bude zaujímať, že práve teraz môžete získať Zľavu -20% na grafický návrh a výrobu foldra vo vašich firemných farbách s logom vašej spoločnosti, alebo dizajnom na mieru. 

Viac o foldroch

 


 

Grafické návrhy a sprostredkovanie plošnej reklamy v novinách a časopisoch

 

Grafický návrh alebo spracovanie inzerátu do novín a časopisov: od 90 EUR

Plošná inzercia v novinách a časopisoch je pomerne finančne náročný ale veľmi prestížny spôsob prezentácie, a pri vhodnom načasovaní a výbere nekompromisne účinný. V prípade záujmu o inzerciu v konkrétnom periodiku vám bude predložená cenová ponuka za uverejnenie inzerátu, ako aj prípadné zľavy za opakovanie. Reklamu do novín a časopisov častejšie využívajú skúsenejší klienti, ktorí už majú zvyčajne dlhodobo zmluvne dohodnuté výhodné zľavy vo svojich obľúbených printových médiách. Potom mi stačí dodať len existujúce podklady a potrebné parametre pre inzerciu. Aj tu platí, že v prípade potreby pracujem s dizajn manuálom a v súlade s vizuálnym štýlom propagovanej značky.

 

Inzercia v novinách a časopisoch Corial 1       Inzercia v novinách a časopisoch Corial 2      Inzercia v novinách a časopisoch POLICE      Inzercia v novinách a časopisoch Corial 3
Sprostredkovanie inzercie nie je podmienkou, naopak samozrejmosťou je poradenstvo, či komunikácia s grafickým oddelením vydavateľstva

 


 

Grafické návrhy a tlač reklamných bannerov, citylightov, billboardov, bigboardov, návrhy na reklamné plachty a panely, realizácia

 

Grafický návrh na reklamný panel, billboard, citylight alebo praktické prenosné reklamné plachty s okami na uchytenie: od 150 do 250 EUR

Tak napríklad, priemerná cena za prenájom billboardu sa v závislosti od lokality a dĺžky prenájmu pohybuje od 100 do 150 EUR/mesiac. Ak potrebujete pre svoju reklamnú kampaň prenajať plochu na 1-3 mesiace, stačí vám tlač na papier. Pri dlhšom období prenájmu si radšej nechajte vytlačiť napríklad 3 série výtlačkov, navyše to môžete využiť na obmeny pre gradovanie vašej reklamnej kampane. Seriózny prenajímateľ plochy by sa mal v rámci ceny za prenájom postarať aj o prelep poškodených billboardov. V prípade, že je pre vás vhodnejší trvalý billboard na konkrétnom mieste, vhodné je použiť lamináciu alebo tlač na fóliu. Praktické prenosné riešenie, ktoré môžete kedykoľvek zvesit a premiestniť na iné miesto získate v podobe reklamného banneru, alebo ak chcete plachty s okami na uviazanie.

 

Veľkoplošný reklamný banner autobusového prepravcu Blaguss Slovensko      
Tento banner pre spoločnosť Blaguss Slovakia má dĺžku viac ako 30 metrov a môžete ho vidieť v príletovej hale bratislavského letiska

 


 

Grafické návrhy na polepy firemných motorových vozidiel, tlač a realizácia

 

Grafický návrh na polep firemného automobilu: od 90 do 300 EUR

Navrhnem polep na vaše firemné auto, zabezpečím potlač fólie a realizáciu - polep vozidla prostredníctvom profesionála. Cena za potlač a realizáciu polepu motorového vozidla v závislosti od náročnosti sa pohybuje od 150 do 1200 EUR. Autopolep je mobilná reklama, ktorá umožňuje zviditeľniť sa z dlhodobého hľadiska za najvýhodnejších ekonomických podmienok. Ak máte celú flotilu vašich vozidiel polepených jednotnou korporátnou grafikou, povedomie o značke, produkte alebo službe, ktorú propagujete sa výrazne zvyšuje.

Polep firemného automobilu

Investícia do reklamného polepu vozidla je jednorázová, neplatíte žiadne mesačné poplatky a životnosť polepu je okolo 4 rokov

 


 

Produktová a reklamná fotografia s retušou

 

Fotografovanie produktov: od 25 EUR /ks, minimálne 50 Eur za jedno fotenie s aranžovaním, nasvecovaním a digitálnou úpravou produktu

Pri výrobe prospektov alebo produktových katalógov je veľmi potrebné získať kvalitné fotografie prezentovaného tovaru. Mám dlhoročné skúsenosti s fotografovaním produktov do akciových letákov pre obchodné reťazce, distribučné veľkosklady, ale i do prospektov a katalógov pre menších zákazníkov. Zabezpečujem úplný servis, ktorý zahŕňa fotenie výrobkov, cez retuš, zalomenie textu až po tlač reklamných a zľavových letákov. Cena za produktovú fotografiu sa v prípade dlhodobejšej spolupráce, alebo väčšom množstve produktov znižuje.

 

Fotenie produktov - nápoje Fotenie produktov - drogéria Cena za fotografovanie produktov závisí aj od monžstva, náročnosti aranžovania, nasvecovania, prípadne dopravných nákladov